Nakon nekoliko mjeseci marljiva rada, zabave, smijeha, radosti, snimljena su i montirana videa sa djecom OŠ Vrpolje i OŠ Jurja Šižgorića.

Da se kratko podsjetimo. “Druga lica igralica” je projekt koji ima za cilj osigurati djeci i mladima kvalitetno provođenje slobodnog vremena kroz radionice dramske pedagogije, te potaknuti korisnike na kreativnost i stvaralaštvo, upoznati ih s ljudskim pravima i podučiti pozitivnim obrascima ponašanja. Korisnici su djeca-učenici osnovne škole, motivirani i zainteresirani za sudjelovanje na radionicama dramske pedagogije i bilo ih je po 10 sudionika iz svake spomenute škole partnera na projektu.

Projekt je počeo sa provedbom 01.12.2022., a završava 31.08.2023. godine.

Kroz projekt je također educirano i 13 stručnih radnika iz osnovnih i srednjih škola i organizacija civilnog sektora.

Kako izgleda kada vrijedna djeca postanu glumci možete vidjeti na linkovima:

OŠ Vrpolje

OŠ Jurja Šižgorića – 1. grupa

OŠ Jurja Šižgorića – 2. grupa

Projekt financira: Ministarstvo znanosti i obrazovanja

Nositelj projekta: Udruga Ardura Šibenik

Partneri na projektu: Osnovna škola Jurja Šižgorića, Osnovna škola Vrpolje