Usluge Ardure
Za svakog poneštoSavjetovalište
U okviru savjetodavnog rada pružamo psihosocijalnu pomoć i podršku, pomažemo klijentu da ostvari svoje potencijale, da mijenja nedjelotvorna ponašanja u djelotvorna, te da na taj način lakše zadovoljava svoje potrebe i ostvaruje svoje ciljeve. Savjetodavni rad obuhvaća prije svega kontakt savjetovatelja i klijenta, te obje strane moraju aktivno sudjelovati kako bi savjetovanje bilo uspješno.
Telefon: +385 95 888 4954
Email: udruga.ardura@gmail.com
– Teškoće u odgoju djece
– Problemi djece u školi
– Narušeni obiteljski odnosi
– Neslaganje u partnerskim odnosima
– Razvod braka
– Emocionalne teškoće
– Nedostatak samopoštovanja i samopouzdanja
Edukacije i radionice
U Arduri nikad nije dosadno, pa za sve uzraste nudimo razne zanimljivosti.
01.
Art terapija
Art terapija je proces rada na sebi koji nam omogućava da crtamo, oblikujemo , istražimo, izrazimo, sastavimo, rastavimo i osvijestimo svoja emocionalna stanja uz prisustvo terapeuta.
Art terapijski pristup naročito je pogodan u radu s djecom, jer koristi njima svojstven simbolički jezik crteža, igre i neverbalne komunikacije. Temelji se na teorijama psihoanalize, Gestalt psihologije, na Jungovoj simbolici i arhetipovima. Potiče nas da na kreativan način radimo na sebi i dubinski se upoznajemo kroz stvaralaštvo.
Edukacija se održala 28. i 29.5.2011.g., a voditeljica je Lena Svetličić, prof.psih.
02.
Dramska pedagogija
Cilj edukacije je da stručnjaci koji rade s djecom i mladima steknu neka nova znanja i vještine iz područja dramske pedagogije koje mogu koristiti u grupnom radu s djecom i mladima. Sudionici su bili upoznati s pojmom odgojne drame, te educirani kako koristiti specifične dramsko-pedagoške postupke u kontekstu preventivnog i terapijskog rada s mladima i djecom, te stjecanje praktičnih vještina za rad.
Voditeljice edukacije su Loredana Huljev, učiteljica razredne nastave i dramski pedagog, Smiljana Zorić, dipl.soc.r. i Nina Živković, dipl.soc.r.
03.
Osnaživanje udomiteljskih obitelji
Teme edukacije su: specifični problemi s kojima se suočavaju udomitelji, pružanje stručne podrške postojećim udomiteljima, potrebe djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi, izrada plana za radionice za udomitelje, te dijelom i izrada plana skrbi za udomljeno dijete, trauma, stres i prevencija burnouta, određene teškoće djece u udomiteljskoj obitelji.
Voditeljica edukacije je mr.sc. Jasna Špoljarić, specijalist kliničke psih.
04.
Psihodramske iskustvene radionice 1. ciklus
Psihodrama je akcijski oblik grupne psihoterapije u kojoj se korištenjem akcijskih dramskih metoda, životne situacije ili unutarnji svijet pojedinca odigravaju na sceni uz pomoc clanova i voditelja grupe, onako kako ih taj pojedinac doživljava, s ciljem budenja spontanosti i kreativnosti. U psihodrami ne postoji unaprijed definiran dramski tekst vec se scene odigravaju onako kako ih protagonist doživljava „kao da“ su stvarni upravo „ovdje i sada“. Na taj se nacin ne samo kroz rijeci, vec i kroz govor tijela, pokret i medusobnu udaljenost likova istražuju ljudske relacije i spoznaje sebe, s ciljem budenja spontanosti i kreativnosti. Scensko odigravanje omogucuje protagonistu psihodrame da izvede ili dovrši ono što u životu nije mogao, nije znao ili možda nije smio, otkrivajuci tako vlastita ogranicenja i uceci kako da misli i osjecaje slobodno izražava kroz svoje ponašanje.
Teme prvog ciklusa psihodramskih radionica:
1. Transgeneracijski pristup u scensko ekspresivnoj psihoterapiji- psihodrami
2. Istraživanje vlastitih obrazaca privrženosti
3. Psihodramski rad na traumi
4. Psihodrama i ovisnost
5. Psihodramski rad na snovima
05.
Edukacija Udruge Most u sklopu projekta “Tinel”
Treći dio edukacije je održan u prostorijama Udruge Most u Splitu i naziv iste je bio „Grupni rad s djecom i mladima s PUP-om, koordinacija volontera i terenski posjet“. Edukaciju su vodili vrhunski predavački i ljudi sa dugogodišnjim iskustvom u radu sa korisnicima s PUP-om i u psihosocijalnom riziku iz Udruge Most iz Splita koja je i jedan od partnera na projektu “Tinel”.
Tako su sudionici spomenutih edukacija imali prilike puno toga čuti i naučiti od Đordane Barbarić, Tonija Maglice, Amalije Hrepić Gruić, Josipe Vučice i Ive Puljeka. Edukacija je bila izvrsno koncipirana na način da su sudionici sudjelovali u zadanim tematskim vježbama, nakon kojih su voditelji pričali o neposrednom radu sa spomenutom populacijom.
Edukacija je bila namjenjena za zaposlenike, honorarne djelatnike, volontere, djelatnike stručnih službi osnovnih škola i Centra za socijalnu skrb Šibenik.
Projekt “Tinel”-poludnevni boravak za djecu u psihosocijalnom rizkuku koji za cilj ima smanjiti broj devijantnih ponašanja kod djece koja su uključena u program je trogodišnji projekt financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politku, a traje od 2017-2020. godine.
Nositelj projekta je Udruga Ardura, dok su partneri Centar za socijalnu skrb Šibenik i Udruga Most iz Splita.
06.
Edukacija dramske pedagogije kroz projekt “Druga lica igralica”
Edukaciju je provela partnerska organizacija na projektu Hrvatski centar za dramski odgoj, dok je voditeljica edukacije bila Nataša Jurić Stanković, profesorica hrvatskoj jezika i dramski pedagog s višegodišnjim radnim iskustvom u ovom području.
“Druga lica igralica” čije je nositelj Udruga Ardura je projekt koji za cilj ima osigurati djeci i mladima kvalitetno provođenje slobodnog vremena kroz radionice dramske pedagogije, te potaknuti korisnike na kreativnost i stvaralaštvo, upoznati ih s ljudskim pravima i podučiti pozitivnim obrascima ponašanja.