Prošli tjedan bili smo u posjet predivnoj udruzi za djecu i mlade “Čarobni svijet”. Ovo je drugi po redu sastanak dviju udruga koje povezuju slične djelatnosti, aktivnosti i zanos prema poslu kojeg radimo. Udruga “Čarobni svijet” u svojim djelatnostima ima kreiranje i organiziranje zabavno kreativnih sadržaja, promicanje kulture zdravog življenja, razvijanje navika odgovornosti očuvanja prirode i slično. U svojim djelatnostima jako su slična područja interesa i naše Udruge, te mislimo da će zajednička suradnja donijeti mnogo zanimljivosti i pomoći krajnjim zajedničkim korisnicima.

Na sastancima smo dogovorili zajedničkim snagama stvoriti i omogućiti nešto djeci i mladima s naših područja. Mladi i djeca se sve više susreću s raznim problemima kao što je nedostatak samopouzdanja i samopoštovanja, te prolaze kroz razne emocionalne poteškoće. Isto tako se suočavaju s poteškoćama u školi , nedostatkom kvalitetne komuniakacije s vršnjacima, te općenito lošim upravljanjem svojim slobodnim vremenom.
Veselimo se zajedničkoj ideji, poslu i suradnji.