“Razumjeti zakonitosti ljubavi je mudrost. Slijediti te zakonitosti, s ljubavlju, je poniznost. Obzirom da su sistemske sile koje sputavaju ljubav u intimnim odnosima nevidljive prostim okom, moramo povećati našu moć zapažanja da bi ih mogli proučavati.” – ovako je u četvrtak 26.10.2017. započeo teorijski dio radionice Obiteljskih konstelacija.

Obiteljska konstelacija je instrument kojim se voditelj iste koristi kako bi učinio vidljivom skrivenu dinamiku koja djeluje u međuljudskim odnosima.

Priče koje se pričaju u konstelacijama mijenjaju perspektivu iz koje promatramo simptom. Za većinu ljudi te nove priče s novom perspektivom čine promjenu na način da se ti ljudi osjećaju drugačije. Mnoge ljude te nove perspektive učine da se osjećaju bolje, pa je tako i radionica u trajanju od 4 sata bila jako zanimljiva, intenzivna i svi su kućama otišli sa pozitivnim dojmovima, jer sudjelovati na konstelacijama nije nešto što se može često iskusiti.

Ovim putem Udruga Ardura se zahvaljuje svim sudionicima koji su uspjeli izdvojiti svoje dragocijeno vrijeme. Zahvale i voditeljima Obiteljskih konstelacija Margareti Mesić i fra Krunoslavu Kolariću koji su doista nesebično željeli podijeliti znanje i iskustvo vezano za ovu vrstu rada i veliko hvala Šibensko-kninskoj županiji na financijkoj podršci zbog koje je Udruga Ardura bila u prilici održati ovu radionicu.