Bližimo se kraju druge godine izvođenja trogodišnjeg programa “Tinel”-poludnevni boravak za djecu. Ova godina bila je svakako izazovna zbog sveprisutne pandemije, međutim nismo dopustili da utječe na našu kvalitetu rada i izvođenja programa. Djeci smo, uz pomoć u učenju i izvršavanju školskih obveza, omogućili sudjelovanje u raznim aktivnostima razvijanja kreativne vizualizacije i samopoštovanja, samopouzdanja, te razvijanja svijesti o sebi.

Kako bismo društvene igre i vježbe učinili kreativnijima i korisnijima u radu s djecom, koristili smo metode dramske pedagogije. Dramski odgoj pomaže djetetu i mladoj osobi u razvijanju osjećajnosti i osjetilnosti, govornih i komunikacijskih vještina, te stjecanju i razvijanju odgovornosti, tolerancije i razumijevanju međuljudskih odnosa. Nadolazeće ljetne mjesece iskoristit ćemo za druženje s djecom, te pripremu i planiranju rada u trećoj godini provedbe.

 

 

Program financira: Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike
Nositelj programa je: Udruga Ardura Šibenik
Partner na programu je: CZSS Šibenik
Trajanje programa: 01.06.2020 – 31.05.2023