U okviru projekta “Mreža suradnje za ostvarivanje dobrobiti i prava djece“, proteklih mjeseci intenzivno se bavimo aktivnostima analize i praćenja provedbe odabranog djelokruga javne politike za djecu – pružanje usluga savjetovanja djeci i obiteljima u riziku, u suradnji države i udruga. U okviru navedenog, provedeno je istraživanje potreba ranjivih skupina (djeca i članovi obitelji), kroz šest fokus grupa, na kojima je ukupno sudjelovalo 30 korisnika te 23 tematska intervjua sa stručnjacima. U analizi i praćenju odabranog djelokruga javne politike za djecu, kao suradnici i kroz svoj volonterski angažman, pomažu nam i studenti politologije. Predstoji nam izrada završnih dokumenta – izvještaja o praćenju i sažetka politike, koji će uključivati ključne nalaze provedenog praćenja odnosno zaključke i prijedloge unaprjeđenja, te koji će u predstojećem periodu, biti predstavljeni javnosti i ključnim akterima (nadležnim ministarstvima).

Od početka provedbe projekta organizirano je i provedeno više edukacija u svrhu unaprjeđenja kapaciteta članica Mreže, a tijekom proljetnih i ljetnih mjeseci sudjelovali smo u vrlo korisnim edukacijama iz područja javnog komuniciranja i rada u zajednici te diversifikacije izvora financiranja i razvoja plana prikupljanja sredstava.

Projekt financira: Active citizens fund Iceland, Liechtenstein and Norway

Nositelj projekta: Udruženje „Djeca prva“

Partneri na projektu:
– Hrabri telefon,
– SOS Dječje selo Hrvatska,
– Udruga Ardura Šibenik,
– SOS Dječje selo Norveška

Trajanje projekta: 01.10.2022.-31.12.2023.